Mjesec hrvatske knjige 2010. | Ispis |  E-mail
Subota, 16 Listopad 2010 09:24

U Vinkovcima se 15. listopada otvara manifestacija Mjesec hrvatske knjige koja traje do 15. studenoga 2010. godine. Pokrovitelj manifestacije je Ministarstvo kulture Republike hrvatske, a organizator su Knjižnice grada Zagreba.
Gotovo 200, pretežno narodnih knjižnica sa svojom ograncima, dostavilo je ove godine više od 2000 različitih programa koji će biti realizirani u ovih mjesec dana, a koji su objedinjeni u programskoj knjižici, dostupnoj građanima u svakoj knjižnici.

Manifestacija je ove godine tematski vezana uz Međunarodnu godinu biološke raznolikosti - Ujedinjeni narodi proglasili su 2010. godinu Međunarodnom godinom biološke raznolikosti, s temom „Biološka raznolikost za razvoj“.
Manifestacija se od 1995. godine organizira na dva “nivoa”: sa središnjim programima (program otvaranja, zatvaranja, znanstveni skup, nacionalni kviz ili program od posebnog značenja) i na lokalnoj razini, gdje svaka od knjižnica organizira svoje programe. Slične programe knjižnice rade tijekom cijele godine, ali svakako ne u tom intenzitetu.
Svečanost otvaranja manifestacije Mjesec hrvatske knjige 2010. održat će se 15. listopada u Vinkovcima u suradnji s Gradskom knjižnicom i čitaonicom Vinkovci koja obilježava 135. obljetnicu osnutka, Slavonskom nakladom Privlačica i 16. Danima Ivana i Josipa Kozarca.

Narodna knjižnica u Supetru ove godine obilježava nekoliko značajnih datuma : 130 godina osnivanja  prve hrvatske čitaonice  u Supetru , “Pučko Hrvatsko Družtvo” ( 4.1.1880.), 30 godina osnivanja Narodne knjižnice ( 28.11.1980.), 100 godina rođenja čakavskog bračkog pjesnika Stjepana Pulišelića (17.11.2010.).
U Mjesecu hrvatske knjige , kao i svake godine, svi zaboravljivi članovi mogu vratiti knjige bez naplate zakasnine, a svi prvaši bit će upisani bez naplate članarine.

Posjetite nas . Čekaju vas brojni novi naslovi. I mi . Kao i uvijek.

Gita i Roberta